Δημοτικό Σχολείο Κολοσσίου Β'
Το σχολείο μας συμμετέχει στην  Παγκύπρια Εκστρατεία Συλλογής Μεταχειρισμένων Λούτρινων Παιχνιδιών – “Αρκουδάκια από το σπίτι για το ΣΠΙΤΙ" .
Το πρότζεκτ “Αρκουδάκια από το σπίτι για το ΣΠΙΤΙ” βασίζεται στις αρχές της ανακύκλωσης και της επαναχρησιμοποίησης υλικών αγαθών, και αποτελεί μια πρωτοβουλία που συνδυάζει την οικολογία με την αγάπη και την προσφορά για τον συνάνθρωπο.
Τα λούτρινα παιχνίδια που θα συλλεχθούν θα πωληθούν σε χαμηλές τιμές κατά τη διάρκεια μιας εκδήλωσης χαράς που θα λάβει χώρα στο Λανίτειο Στάδιο σε μεταγενέστερο στάδιο, όπου θα δημιουργηθεί μια τεράστια αλυσίδα λούτρινων παιχνιδιών.
 Όλα τα καθαρά έσοδα από τις πωλήσεις θα διατεθούν στο Ίδρυμα Ronald McDonald House Charities, Κύπρου (RMHC Cyprus).